Українцям загрожує новий "сміттєвий податок"

Українцям загрожує новий "сміттєвий податок"

Депутати зробили чергову спробу передбачити стимули для переробки побутових відходів і зробити невигідним захоронення сміття. Нардепи Андрій Шевченко, Максим Бурбак та Володимир Полочанінов (усі - "Батьківщина") зареєстрували законопроекти, якими з 2014 року вводиться збір для виробників і імпортерів упаковки у розмірі 0,15-1,25 грн / 1 кг залежно від матеріалу. Про це пише "Комерсант-Україна".

Найдорожчою може стати комбінована упаковка, алюмінієва і вироблена з фольги, найдешевшою - зі скла. З 2018 року ставки збору подвояться.

Виробники упаковки підтверджують, що збільшення податкового навантаження будуть перекладати на споживача.

"Ринок дуже чутливий, - говорить комерційний директор компанії "Аквадор" Владислав Левківський. - Враховуючи, що наша упаковка з гофрокартону робиться з макулатури, тобто це третій-п'ятий цикл переробки матеріалу, що нам, платити за кожен цикл? Зараз макулатура найдешевша - 50 грн / 1 кг, а якщо додати до неї 35 коп. податку на упаковку, то вийде серйозне подорожчання ".

Директор з корпоративних зв'язків компанії Efes Ukraine Валентин Бойніцкий відзначає, що введення збору призведе до подорожчання продукції.

"Ми позитивно ставимося до вирішення проблем з переробкою відходів, проте я не впевнений, що цей захід буде ефективним, оскільки упаковка - це 35-40% всіх відходів, і галузь буде вирішувати проблему за всіх", - зазначає він, пропонуючи вирішувати проблему комплексно - від розподілу відповідальності на всіх учасників процесу до роздільного збору сміття.

За словами Шевченка, у споживача буде вибір: перейти на товар у більш екологічній упаковці або збільшити витрати.

Мітки:

податок на сміття фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create