Україна може стати головним виробником ГМО в Європі

Україна може стати головним виробником ГМО в Європі

Україна підходить для вирощування ГМО. Вона в перспективі 5-7 років може стати ключовим виробником генетично модифікованої продукції на європейському континенті, йдеться в економічному прогнозі, підготовленому аналітичною групою Da Vinci AG.

У документі наголошується, що на сьогоднішній день лише п'ять європейських країн - Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія, Португалія - вирощують ГМ рослини. У 2012 році обсяг площ під даний посадковий матеріал збільшився на 11%.

Аналітики додали, що левова частка посівів припадає на Іспанію, там же і відбувається найбільш істотне зростання за рахунок збільшення посівів ГМ кукурудзи. Автори квартального прогнозу вважають, що в ЄС продовжуватиметься політика стримування нарощування площ під ГМ посадковий матеріал.

Крім того, у прогнозі констатується, що тренд активного поширення ГМ виробництва за рахунок країн, що розвиваються буде зберігатися.

«В даному контексті ринок України є вкрай цікавим для ключових виробників ГМО продукції. Фактично необмежені можливості з лобіювання, відсутність належного державного контролю, кліматичні умови та активний розвиток агроринку відкриває значні перспективи для виробництва ГМО», - йдеться в документі.

Мітки:

україна гмо апк

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create