Рейтинг країн за цінами на бензин

Рейтинг країн за цінами на бензин

На початок липня поточного року автомобільний бензин серед 32 країн Європи за найбільш високими цінами продавався в Норвегії, а найдешевше - у Білорусі. Про це свідчить рейтинг країн за цінами на бензин 2013 року.

За даними експертів, у першому півріччі 2013 року  вартість бензину в країнах Європи змінювалася різноспрямовано, хоча ближче до середини року зниження цін на паливо слідом за падінням нафтових цін почалося практично повсюдно. У тому числі спад відбувся в країнах Митного союзу, таким чином, співвідношення цін в Казахстані, Росії та Білорусі та цін в ЄС залишилося практично незмінним.

Аналітики встановили, що перше місце в рейтингу утримує нафтовидобувна Норвегія. Вартість 95-го бензину в країні на початок липня 2013 року, виходячи з офіційних даних, в середньому склала $ 2,6 за літр.

На другому місці рейтингу знаходиться Італія з її набором економічних проблем - $ 2,47 за літр бензину. У першу трійку лідерів по дорожнечі бензину на початок другого півріччя увійшов і ведучий нафтотрейдер Європи - Нідерланди. Вартість 95-го бензину в цій державі на початок липня склала $ 2,46 за літр.

Також стало відомо, що в хвості рейтингу розташувалися держави Митного союзу. Замикає рейтинг Республіка Білорусь, де за оцінками експертів, літр 95-го бензину коштував 29,0 руб. ($ 0,97). Варто відзначити, що ціни на паливо в цій країні регулюються державою. На другому з кінця місці в рейтингу знаходиться нафтовидобувний Казахстан з вартістю бензину на рівні 30,2 руб. ($ 1). Росія з середньою ціною на 95-й бензин на рівні 31,0 руб. ($ 1,03) займає 30-е місце в рейтингу.

За цінами на дизельне паливо в першу трійку рейтингу на початок першого півріччя входять Норвегія - $ 2,33 за літр, Швеція з $ 2,32 і Італія з $ 3,31. Найдешевше дизельне паливо як і раніше в Казахстані, Республіці Білорусь та Росії.

Також стало відомо, що найбільше зростання цін на бензин в Європі в січні-червні 2013 року спостерігалося в Норвегії, Болгарії та Фінляндії - на 2% з початку року. Росія по росту цін у першому півріччі з підвищенням в 0,8% зайняла 6 місце. При цьому на 4% знизилися ціни на бензин з октановим числом 95 у Великобританії і Польщі, більш ніж на 3% у Литві.

На середню "чисту" (після вирахування податків та соціальних виплат) заробітну плату, за оцінкою експертів, найбільше бензину можуть собі дозволити придбати як і раніше громадяни Люксембургу - 2,3 тис. літрів на місяць. На другому місці знаходиться Норвегія, жителі якої на наявні в їх розпорядженні доходи можуть купити 2,2 тис. літрів палива на місяць. Замикає трійку країн з найбільш доступним для населення бензином Великобританія.

Крім вищесказаного варто звернути увагу на ситуацію з бензином в Україні. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Міністерство інфраструктури України знову лобіює підвищення акцизів на паливо. У міністерстві вважають, що для поліпшення якості українських доріг, показники акцизів необхідно підвищити до мінімального європейського рівня. Проте, будь-яке підвищення акцизних ставок підніме роздрібні ціни, нагадують експерти.

Мітки:

бензин паливо ціни європа рейтинг економіка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create