В Україні підняли штраф за браконьєрство

В Україні підняли штраф за браконьєрство

Кабмін у п'ять разів підвищив штрафи для любителів полювати і збирати гриби в заповідниках.

Тепер за зібрані в заповідних зонах гриби або ягоди доведеться заплатити чималі гроші. Кабмін своєю постановою в рази збільшив штрафи за порушення закону на таких територіях, пише Сегодня.

Якщо раніше за один гриб, зірваний у заповіднику, штрафували на 5 грн, то тепер віддати доведеться 27 грн.

Штраф за незаконно зрубане дерево підвищили до 6066 грн (замість 1103 грн). А за кілограм ягід доведеться викласти з кишені 137 грн (замість 25 грн). Посилять штрафи і за незаконне знищення тварин. Наприклад, за вбивство лося мисливець-нелегал заплатить 40 тис. грн (раніше було 2 тис. грн), за лисицю - 2,6 тис. грн (550 грн), зайця - 938 грн (180 грн), фазана 939 грн ( 180 грн).

За незаконно виловленого сома рибалки віддадуть 752 грн (замість 94 грн), щуку 903 (55 грн). За в'їзд на територію заповідної зони на авто без дозволу браконьєри заплатять 208 грн (замість 40 грн), на автобусі - 286 грн (55 грн).

«Збільшення розмірів штрафів дозволить посилити відповідальність фізичних та юридичних осіб за порушення природоохоронного законодавства. Воно також сприятиме збереженню природно-заповідного фонду та призведе до збільшення дохідної частини спеціального фонду державного та місцевих бюджетів», - пояснили в Мінекології.

Для довідки: заповідних зон в Україні налічується 7600, на них припадає близько 7% земель країни.

Мітки:

фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create