ЄС квапить Україну поліпшити бізнесклімат

ЄС квапить Україну поліпшити бізнесклімат

Європейський Союз закликав Україну поквапитися із заходами щодо поліпшення інвестиційного клімату та зняття торговельних бар'єрів, що повинно посприяти підписанню угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Київ розраховує в листопаді на саміті у Вільнюсі підписати підготовлений про близько п'яти років договір про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, на який припадає близько 30 відсотків українського експорту.

"Існує все більша стурбованість, що часу для знаходження рішення, яке задовольнить обидві сторони, все менше", - йдеться в повідомленні прес-служби представництва ЄС на Україну.

Україна, якій Росія обіцяє дешевий газ при вступі в іншій - Митний - союз, пообіцяла європейським партнерам провести реформи в політичній та економічній сферах, спрямовані на боротьбу з корупцією, покращення умов ведення бізнесу, лібералізацію торгівлі.

Однак, представники ЄС заявили, що далі обіцянок справа далеко не пішла.

"Європейський союз висловлює стурбованість, що єдиним результатом тривалого процесу консультацій є тільки обіцянка подальших двосторонніх дискусій", - йдеться в повідомленні, підготовленому після що відбулася напередодні зустрічі заступника генерального директора Генерального директорату з торгівлі ЄС Петера Балаша з міністром економічного розвитку і торгівлі України Ігорем Прасоловим.

"Досвід свідчить, що за останні кілька місяців бізнес- і інвестиційне середовище в Україні не покращилася, а в певних аспектах тільки погіршилася".

Прикладом кроків, які віддаляють Україну від підписання угоди про зону вільної торгівлі, представник ЄС назвав заборону імпорту коксу, намір підвищити імпортні тарифи на кілька сотень товарів, введення в березні додаткового мита на імпорт автомобілів, прийняття в липні закону про утилізаційний збір на автомобілі слідом за аналогічним рішенням Росії.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create