Український бізнес навчився заробляти в кризу

Український бізнес навчився заробляти в кризу

Позитивні показники зовнішньої торгівлі України товарами за підсумками травня і п'яти місяців поточного року дають підстави говорити, що українська економіка навчилася працювати в умовах кризових явищ, повідомив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников.

Він нагадав, що в травні в зовнішній торгівлі товарами України сформувалося позитивне сальдо у розмірі 179,7 млн. дол. При цьому за підсумками січня-травня поточного року негативне сальдо зовнішньої торгівлі скоротилося в 2,3 рази - 2,4 млрд. дол , проти 5,7 млрд. дол за січень-травень 2012 року.

При цьому експерт зазначив, що скорочення розриву в торговому балансі відбувається починаючи з лютого поточного року.

"Це перші результати того, що економіка починає перебудовуватися. Це сталося не з лютого, не з січня і навіть не з минулого року - це процес, який почався після того, як економіка зіштовхнулася з кризою. Ті, хто не був готовий до кризи, не був готовий до того, що його бізнес чекають випробування - вони пішли, залишилися ті, хто готовий працювати", - підкреслив Євген Олейников.

Він зазначив, що саме для таких підприємців треба було створити комфортні умови роботи, для чого в 2010 році в країні почалася реалізація економічних реформ.

"Те, що сьогодні ми бачимо деяке поліпшення сальдо - це якраз є результатом цієї чотирирічної роботи. Але, в тому числі, вплинули і рішення Уряду щодо захисту ринку автовиробників і ряд інших рішень, які приймалися", - відзначає експерт Міністерства.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create