Акциз на французьке шампанське зросте в десять разів

Акциз на французьке шампанське зросте в десять разів

Парламентський комітет з питань податкової та митної політики визначився з моделлю перегляду акцизів на алкоголь і сигарети з 2014 року, а також новими заходами з контролю над ринком, - передає Коммерсант-Україна.

За даними видання, як і було обіцяно, виробники пива і слабоалкогольної продукції зіткнуться з підвищенням ставок акцизу, а акцизи на шампанське з Франції і зовсім будуть на порядок вищі плати за ввезення ігристих вин з інших країн. Франція зможе трактувати цей закон як порушення Україною норм СОТ.

Для ігристих вин акцизну ставку запропоновано підвищити з 3,65 грн до 4,03 грн за 1 літр напою. Однак для продукції, що містить у своїй назві слово Champagne, ставку запропоновано підвищити до 45 грн.

Така ставка може поширюватися лише на продукцію з Франції, оскільки це слово є географічною назвою. Напої з інших країн продаються як ігристе вино під іншими брендами. Один з імпортерів елітного алкоголю заявив, що така зміна вплине на попит, але поки невідомо, як саме.

Також підкреслюється, що ця ініціатива може трактуватися як дискримінація французьких виробників, що є порушенням норм СОТ. "Формальною дискримінації виробників з окремої країни немає. Однак на практиці збільшеним акцизом буде обкладатися лише французька продукція, тому такий крок можна буде трактувати як порушення норм СОТ", - пояснює партнер юрфірми AstapovLawyers Олег Мальський.

Мітки:

французьке шампанське акциз бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create