Кабачкова ікра стане "заморською"

Кабачкова ікра стане "заморською"

Традиційна для українців кабачкова ікра може різко подорожчати вже в кінці цього року. Такий прогноз озвучили експерти "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

"Кабачкова ікра, звичайно, навряд чи наздожене за ціною червону, але цілком зможе претендувати на звання "заморської", вже починаючи з кінця 2013 р., - говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти". - Ціни на неї почнуть рости відразу після того, як на складах закінчаться запаси кабачкової ікри, виробленої ще в минулому році. При цьому Україна, яка завжди експортувала кабачкову ікру, може зіткнутися не тільки з її дефіцитом, але і не виключено, що навіть буде змушена завозити з інших країн СНД".

Переробні заводи України повідомляють про обмежену пропозиції кабачка в поточному сезоні. Через проблеми з реалізацією консервації врожаю минулого року багато переробників ще навесні ц.р. прийняли рішення скоротити обсяги заготівель даної сировини. У свою чергу, основна маса фермерів також переглянула площі під вирощуванням кабачка у бік зменшення, враховуючи, що солідна частина врожаю зазвичай відвантажується на переробку. Крім іншого, свої корективи в поточному сезоні внесла погода - через спеку більшість господарств повідомляють про проблеми з врожайністю.

Як результат, відвантаження продукції здійснюються зараз в основному на свіжий ринок. Наприклад, в опті пропозиції кабачка надходять в середньому по 2,5-3,5 грн / кг (0,24-0,33 євро / кг), у той час як для переробних підприємств вважається прийнятною ціна не вище 1,5 грн / кг (0,14 євро / кг).

Враховуючи обставини, що склалися, варто відзначити, що лише поодинокі заводи здійснюють зараз переробку кабачка. При цьому заготівлі сировини ведуться або за попередньо укладеними договорами, або завдяки власній сировинній базі. Закупівельні ціни в наведених випадках озвучуються в межах 0,5-1 грн / кг (0,05-0,09 євро / кг).

Мітки:

кабачкова ікра апк

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create