ЄС закликає Януковича відмовитися від утилізаційного збору

ЄС закликає Януковича відмовитися від утилізаційного збору

Комісар ЄС з питань торгівлі Карела де Гухта призвав Київ відмовитися від утилізаційного збору на імпорт автомобілів.

"Європейський Союз підтримує і заохочує всі країни вживати належних заходів для охорони навколишнього природного середовища, включаючи заходи, спрямовані на переробку автомобілів, і в країнах-членах є належне законодавство. Водночас ЄС дотримується точки зору, що важливо уникати заходів, які можуть несправедливо дискримінувати імпортні автомобілі та автомобілі місцевого виробництва", - зазначив він.

Єврочиновник звернув увагу на те, що збори не повинні призводити до дискримінації окремих категорій автомобілів, а їх рівень має бути пропорційним вартості переробки.

"ЄС висловив свою стурбованість і очікування, що Україна зробить все краще щоб уникнути реалізації законодавства, яке вводить так званий утилізаційний збір на автомобілі, як у листі посла Томбінського, який просив Президента Януковича накласти вето на закон, так і під час переговорів у рамках діалогу з бізнес-клімату 25 липня в Києві ", - нагадали в прес-офісі комісара.

ЄС неодноразово вказував Україні на те, що даний закон не відповідає зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі (СОТ), а також на те, що ті положення, які не відповідають зобов'язанням України перед СОТ, повинні бути виключені із закону до 1 вересня цього року.

У прес-офісі комісара додали, що закон є ще одним ударом по експорту автомобілів з ЄС, який вже постраждав від введення невиправданого підвищення імпортних мит у березні.

Мітки:

світ про нас

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create