Росія знайшла в українському сирі антибіотики

Росія знайшла в українському сирі антибіотики

У твердих сирах українських компаній "Прометей" і "Миргородський сироробний комбінат" виявлено антибіотики - окситетрациклін і тетрациклін, повідомив Россільгоспнагляд.

У яловичині "Прилуки-Агропереробка" також виявлено підвищений вміст мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів - це може викликати у споживачів харчове отруєння, повідомляє "Коммерсант-Україна".

Вміст антибіотиків у сирах забороняє не тільки російське, а й українське законодавство, відзначає заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Анатолій Подрушняк. "Одноразове вживання сиру, в якому є окситетрациклін і тетрациклін, звичайно, небезпеки не представляє. Але при тривалому вживанні може викликати дисбактеріоз", - додав він.

Поки щодо продукції цих компаній введено режим посиленого лабораторного контролю. Це означає, що тепер Россільгоспнагляд буде перевіряти кожну партію продукції компаній, а не вибіркові, як це робилося раніше. Якщо протягом трьох місяців порушення не будуть виявлені повторно, підприємства знімуть з посиленого контролю.

З 27 українських підприємств, чия молочна продукція може поставлятися на російський ринок, вільно це роблять тільки 12. Для 11 компаній ввезення заборонено, 4 знаходяться на посиленому контролі. У виробників яловичини ситуація ще гірша: з 24 українських підприємств для 15 заборонені постачання на ринок Росії, лише 8 можуть робити це безперешкодно, одне поставлено на посилений контроль.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create