У Латвії запропонували ввести податок на шоколад

У Латвії запропонували ввести податок на шоколад

Міністерство охорони здоров'я Латвії запропонувало ввести податок на шоколадні та кондитерські вироби, цукор і солоні закуски.

Крім того, податок пропонується ввести на напої, свинячий жир і сало, кухонну сіль, маргарин та інші продукти.

Пропозиції про підвищення податків надійшли і від інших міністерств Латвії. Так, Міністерство охорони середовища пропонує розширити податок на природні ресурси, а Мінекономіки пропонує підвищити податок на автогаз. Всі ці заходи покликані збільшити дохідну частину бюджету країни.

Раніше, в січні 2013 року, з аналогічною ідеєю виступили громадські організації Великобританії, які запропонували ввести податок на газовані напої. Місяцем пізніше з такою ж пропозицією звернувся до губернатора Санкт-Петербурга депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга від «Єдиної Росії» Сергій Шатуновский.

Податок на нездорову їжу, в тому числі газовані і енергетичні напої, чіпси, шоколад і надлишково солоні продукти, вже діє в деяких країнах. Так, у Данії ще в 2009 році був введений податок на жирну їжу, який, проте, був скасований в 2012 році, оскільки привів тільки до зростання цін на продукти і не збільшив надходжень до бюджету. У 2011 році в Угорщині було введено збір на надлишково солоні або солодкі продукти харчування, а в 2012 році аналогічний закон прийняла Франція.

Мітки:

податок їжа економіка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create