Що буде з курсом долара восени

Що буде з курсом долара восени

Уряду і Національному банку вдалося своїми діями знизити попит на валюту і наситити нею ринок. До кінця року приплив валюти в країну збільшиться завдяки активізації експортної діяльності і зниженню обсягів імпорту.

Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, коментуючи дані Національного банку про стан валютного ринку.

Експерт нагадав, що на відміну від минулого року, коли спостерігався дефіцит валюти - попит перевищував пропозицію на $ 3,4 млрд - в нинішньому спостерігається кардинально протилежна ситуація. За підсумками семи місяців поточного року пропозиція валюти над попитом перевищила $ 1,8 млрд.

"Багато в чому це стало результатом введення 50% продажу валютної виручки експортерами. Тепер бажаючих продати валюту стало більше, ніж бажаючих її купувати. В результаті це відбивається і на стані курсу долар / гривня. Фактично курс долар / гривня цього року коливається в невеликому діапазоні від 8 до 8,15 грн, як наслідок - це не створює девальваційних очікувань, і ринок функціонує стабільно ", - зазначив Охріменко.

У той же час експерт вважає, що восени такі тенденції збережуться завдяки активізації експорту і зменшенню імпорту - це знизить попит на валюту на українському ринку.

"По-перше, залишається вимога про обов'язковий продаж 50% валютної виручки експортерами. По-друге, наприкінці року різко зросте приплив валюти за рахунок продажу на експорт нового врожаю. По-третє, введені спецмита і утилізаційний збір на імпортні автомобілі. Це скоротить обсяги їх поставок і, відповідно, знизить попит на валюту. По-четверте, тенденція продажу готівкової валюти збережеться і восени і може навіть посилитися, якщо буде прийнятий закон про податок на валютні операції ", - пояснив експерт.

Мітки:

долар курс прогнози фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create