Українці витрачають на товари та послуги 85% доходу

Українці витрачають на товари та послуги 85% доходу

З кожним роком відсоток заощаджень повільно, але зростає. Зараз люди відкладають 5% грошей. З початку року українці витратили 271 млрд грн на товари та послуги, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Виходить трохи менше 6 тис. грн витрат на кожного українця за півроку. У порівнянні з таким же періодом 2012-го витрати населення збільшилися на 6,6% (тоді вони витратили 255,392 млрд). Податкові відрахування від торгівлі цього року вже склали 19,8 млрд грн, зазначають у Мінекономрозвитку. Середня зарплата працівників торгівлі - 2969 грн, а середня зарплата в Україні за півроку - приблизно 3200 грн.

Витрати на товари та послуги забрали у населення 85% його загального доходу (офіційні доходи населення досягли 317,251 млрд грн). З них українці змогли відкласти як заощадження всього 15,388 млрд грн, тобто 4,85% від загального доходу. У минулому році за цей же період українці відклали, правда, ще менше - 13,383 млрд грн, що склало 4,51% від загального доходу за півроку (296,569 млрд). Ситуація з часткою заощаджень українців в нашій країні не райдужна, але і не дуже критична, впевнені економісти.

"З кожним роком відсоток заощаджень нехай повільно, але зростає, - запевнив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. - І частка в 5% заощаджень - звичайно, невелика цифра, але не варто забувати, що ще в 2003 році заощадження становили менше 1%. А в 2000-му внесок у 10 тис. грн вважався величезним. Тоді в банках всієї країни лежали кілька мільярдів гривень, і це вважалося великим досягненням, адже в 90-х там не лежало і 1 мільярда".

У той же час, за словами аналітика, з такими країнами, як Німеччина, нас не порівняти: "Там люди відкладають від 10-12% доходу. Але от якщо брати відсоток заощаджень в Іспанії, Португалії - у нас все на їх рівні. У Росії - близько 4%. Хоча навіть у Росії суми на рахунках не порівняти з нашими, адже загалом там доходи населення набагато вищі. Але позитивне те, що люди у нас зараз вже виробили звичку нести гроші в банки. Багато відкладають у стабільних країнах, де є стратегія накопичення. Ми теж цьому вчимося, але такого фанатизму, як у німців, в українців немає".

Мітки:

доходи заощадження банки фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create