Українці живуть в 10 разів бідніше, ніж американці

Українці живуть в 10 разів бідніше, ніж американці

Близько 7 млн українців, або 16,3% всього населення, живуть за межею бідності, тобто мають доходи нижчі середнього прожмінімума (1108 грн на місяць). Такі останні дані Держслужби статистики, пише Сегодня.

«У США бідний той, у кого дохід на душу нижчий 40% від середньої зарплати по країні (тобто $ 1200 або на рівні мінзарплати), в Західній Європі дохід повинен бути 50-60% від середнього, - каже президент Украналітцентра Олександр Охріменко. - Розрахунки Держстату збігаються з методикою ООН, за якою бідними в країнах Східної Європи та Центральної Азії (Індія, Китай) вважаються ті, хто витрачає на добу менше $ 5 на людину - у нас виходить $ 4,6. У розвинених країнах бідними вважають людей, які на добу витрачають менше $ 14».

У США мінімум витрат «по бідності» - $ 40 на добу, але президент Барак Обама днями заявив, що межу треба підняти. При цьому, за даними інституту соцдосліджень НАНУ, громадяни США з доходом нижчим межі бідності і так отримують допомогу від держави і штату, в якому вони живуть, від благодійних організацій. Найчастіше це не гроші, а талони на продукти, безкоштовна їжа, речі, право на відвідування кафе, кінотеатрів, пралень. Більше 90% офіційно бідних мають житло, автомобіль, мобзв'язок, комп'ютер, 90% дітей з бідних сімей безкоштовно навчаються в школі (з харчуванням), їздять з однокласниками на екскурсії.

В Україні набагато скромніше. Як роз'яснили у Мінсоцполітики, бідним у нас має бути субсидія на оплату «комуналки» (витрата не неї не повинна перевищувати 15% доходів сім'ї), також малозабезпечені сім'ї з дітьми, в яких дорослі не працюють з об'єктивних причин (студенти, інваліди, стоять на обліку в центрі зайнятості), отримують щомісячну доплату до прожмінімума.

Мітки:

фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create