В Україні падає споживання пива

В Україні падає споживання пива

Падіння виробництва і споживання пива в Україні почалося в 2009 році одночасно з різким підвищенням акцизів на 94% і триває досі, заявив виконавчий директор асоціації "Укрпиво" Ігор Товкач.

Так він прокоментував останні публікації в низці українських ЗМІ про нібито неймовірне збільшення споживання пива в Україні в порівнянні c 2003 роком. 

Якщо, наприклад, в кращі для пивоварів роки часів СРСР в середньому на душу населення споживалося 25 літрів пива, то в найбільш кризові роки Незалежності цей показник знаходився на рівні 11 літрів. А потім, починаючи з 1996 року в галузь прийшли масштабні інвестиції, в тому числі й іноземні. Виробництво модернізувалося, поступово росли потужності і почався період відновлення галузі. Значно покращилася якість напою, але виробники не могли задовольнити попит повною мірою, тому що не вистачало виробничих потужностей.

Піковим за обсягами виробленої продукції був 2008 рік, коли пивовари видали 320 млн дал пива.

Щоб не писали про надмірність вживання пива в Україні, - продовжує Товкач, - ми так і не стали "пивною" країною. Споживання в межах 60-и літрів на душу населення ніяк не можна порівнювати з більш, ніж 80 літрами в середньому по країнам ЄС або по справжньому "пивними" державами - Чехією, Німеччиною чи тією ж Великобританією. Тим більше, що ось вже п'ять останніх років галузь неухильно стагнує.

"За підсумками 2012 року виробництво пива в Україні впало до 300,5 млн дал, а це на 1,5% менше, ніж у 2011 році. У порівнянні з 2008 роком у 2012 році пива зварено менше на 6,2%. За оптимістичним сценарієм прогнозу Асоціації в поточному році виробництво знизиться ще на 5,0% до 285 млн дал. На даний час потужності основних гравців ринку завантажені в середньому на 70-75% в сезонний період (весна-літо) і до 30% поза сезона. Оптимізуючи постійні витрати виробники пива в несезон більше концентруються на технічному обслуговуванні устаткування і змушені вишукувати шляхи зменшення постійних витрат "- зазначив Товкач.

За даними ВООЗ, Україна в перерахунку на абсолютний спирт посідає п'яте місце в Європі за рівнем споживання алкоголю населенням у віці 15 +. У перерахунку на абсолютний спирт - 15,6 літрів на людину в рік. При цьому 61,4% з них (11,6 літра) припадає на міцні алкогольні напої, 31,7% (3,0 л) на пиво і 7% (близько 1 л) на вино.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create