Торгова війна "відбирає" в України мінімум 5,5 мільйона доларів кожен день

Торгова війна "відбирає" в України мінімум 5,5 мільйона доларів кожен день

Кожен день Україна в середньому поставляє до Росії сільгосппродукції приблизно на $ 5,5 млн - ця сума і становить нинішні щоденні втрати аграріїв через митну блокаду на російському кордоні.

Такий підрахунок провели експерти УКАБ, грунтуючись на своїх даних про те, що в 2012 році український експорт сільськогосподарської продукції в РФ склав $ 1,99 млрд.

"Сума збитку при блокуванні імпорту української продукції в РФ може бути досить великою, так як крім втрат самої продукції, виникнення заборгованості перед замовниками, штрафних санкцій та пені за контрактами та інших прямих втрат, які понесуть виробники, вони будуть змушені скоротити виробництво, відповідно зросте рівень безробіття, зменшиться ВВП, сальдо зовнішньої торгівлі і зменшаться надходження до бюджету", - пояснює експерт аграрних ринків УКАБ Ігор Остапчук.

Найбільші обсяги експорту в Російську Федерацію в минулому році припали на сільськогосподарські товари з високою доданою вартістю - шоколад, сири, хлібобулочні вироби, свинину, плодові та овочеві соки. Ці продукти склали більше половини сільськогосподарського експорту до Росії і забезпечили близько $ 1 млрд валютної виручки.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create