Віруси для Android б'ють нові рекорди

Віруси для Android б'ють нові рекорди

Мобільні віруси стрімко розвиваються, і в першому півріччі 2013 року їх кількість збільшилася на 180%.

За даними експертів німецької антивірусної компанії G Data, за перші 6 місяців поточного року було виявлено понад 519 тисяч нових шкідливих програм для ОС Android, тоді як у другому півріччі 2012 року цей показник склав приблизно 185 тисяч.

Щодня продукти G Data детектувати 2 тисячі 868 нових загроз, націлених на користувачів цієї платформи. Примітно, що в першому півріччі минулого року було виявлено трохи більше 29,5 тисячі нових загроз.

На сьогоднішній день Android є абсолютним лідером серед мобільних платформ за кількістю націлених на неї шкідливих програм. Це пояснюється не тільки поширеністю гаджетів, які працюють на цій ОС, але і доступністю спеціальних інструментів (malware kit), за допомогою яких створення загроз під силу навіть недосвідченим користувачам.

Більше того, вирусостворювачі все частіше стали маскувати шкідливий код в додатках, що ускладнює аналіз такого ПЗ. В результаті заражений додаток довго залишається активно на пристрої і може використовуватися зловмисниками в їхніх корисливих цілях.

Більшість (46%) нових мобільних загроз для Android складають троянські програми, націлені серед іншого на крадіжку банківської інформації або відправку платних СМС-повідомлень на преміум-номери. Одним з яскравих зразків подібного роду загроз став троянець FakeSite.A, відомий також як Perkele [ii]. Він відрізняється тим, що вирусотворці можуть використовувати його з будь-яким іншим шкідливим кодом, який діє як звичайний банківський троянець. Таким чином кіберзлочинці використовують крос-платформенне шкідливе ПЗ, наприклад, для перехоплення СМС-повідомлень, що містять коди авторизації, які банки відправляють клієнтам своїх онлайн-сервісів.

Мітки:

мобільні технології

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create