За несплату невеликого штрафу можна залишитися без автомобіля

За несплату невеликого штрафу можна залишитися без автомобіля

На сьогоднішній день виконавча служба активно співпрацює з Державтоінспекцією в роботі з виконання постанов про оплату штрафів за порушення ПДР. У результаті водій може позбутися транспортного засобу (його затримають на штрафмайданчик) навіть при несвоєчасній оплаті, здавалося б, невеликої суми штрафу близько 200 грн.

Як показує практика, при несплаті менших штрафів (наприклад, в 51-85 грн за їзду з не пристебнутим ременем безпеки) судові виконавці не накладають арешт на майно. Про це нам розповів заступник начальника ДДАІ Володимир Резніков.

Нагадаємо, що за законом водій, на якого працівник ДАІ наклав штраф, може опротестувати винесену постанову протягом 10 днів. Якщо в зазначений термін це не відбулося, то протягом 15 днів (з моменту винесення постанови - тобто, ще через 5 днів) необхідно штраф сплатити. Якщо у вказані терміни це не було зроблено, працівники адмінпрактики ДАІ пересилають всі матеріали даної адміністративної справи у виконавчу службу для примусового стягнення штрафу.

Цей орган протягом 3 днів з моменту отримання матеріалів відкриває відповідну постанову про виконавче провадження. Знову-таки за законом, в даному випадку з водія має стягуватися подвійний розмір штрафу, хоча на практиці стягується початкова сума. Неплатнику відправляються копії постанови з вимогою добровільно сплатити штраф. Якщо порушник і надалі ігнорує дану вимогу, судові виконавці приймають рішення про накладення арешту на майно злісного неплатника.

Як правило, у водіїв накладають арешт на транспортний засіб. Вимога про розшук майна неплатника, зокрема, ТЗ, відправляється в ДАІ, де інформація заноситься в єдину базу даних НАІС. В результаті, при зупинці працівниками ДАІ водієві, що нічого не підозрює, оголошують - мовляв, на його транспорт накладено арешт виконавчою службою і його необхідно затримати на штрафмайданчик. Забрати його можна буде тільки після оплати штрафу, зняття інформації про арешт з бази даних і оплати простою ТЗ на штрафмайданчику.

Мітки:

авто водії даі штраф штрафмайданчик транспорт

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create