Для українських безробітних введені нові правила

Для українських безробітних введені нові правила

Нові норми передбачають зміну принципів виплат одноразової допомоги безробітним на організацію підприємницької діяльності, включення до страхового стажу з безробіття періодів відпусток по догляду за інвалідами та літніми людьми, а також відмову від необхідності реєстрації трудового договору в службі зайнятості, пише Сегодня.

Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко вважає, що ці нововведення не стимулюватимуть безробітних до підприємництва.

"Якщо хочеш реєструватися підприємцем, то потрібно це робити в перший день отримання статусу безробітного, - каже вона. - Однак якщо безробітний захоче відкрити бізнес пізніше, то отримає мізерну суму".

При цьому мова йде про невеликі суми, яких не вистачить навіть на оренду торгової точки, каже експерт. Мінімальна місячна допомога по безробіттю для застрахованих осіб становить 882 грн (залежить від страхового стажу і середньої зарплати), для незастрахованих - 544 грн.

Експерти відзначають, що допомога по безробіттю - найнижча з усіх видів соціальних виплат, при цьому чим довше людина перебуває в статусі безробітного, тим менше отримує. Тому заступник голови Федерації профспілок Григорій Осовий вважає за доцільне розглянути питання підвищення допомоги хоча б до рівня прожиткового мінімуму для працездатних (1147 грн).

У своєму законопроекті Кабмін лише прописує норму про те, що допомога по безробіттю не повинна бути нижчою мінімального рівня, чого і так не було.

Мітки:

робота

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create