Кожен третій проданий в Україні буханець хліба вироблений нелегально

Кожен третій проданий в Україні буханець хліба вироблений нелегально

Про це заявили найбільші виробники хлібобулочних виробів України, в числі яких холдинги Lauffer, "Хлібні інвестиції" та "Хлібпром" у Федерації роботодавців.

Ще кілька років тому статистика по "тіньовому" хлібу була позитивною, відзначає директор холдингової компанії "Хлібні інвестиції" Олександр Тараненко, пише Сегодня.

"За офіційною статистикою, в Україні виробляється близько 2 млн т хліба та хлібобулочних виробів. Якщо цей обсяг розділити на чисельність населення і кількість днів у році, то вийде, що щодня на одну людину припадає лише близько 100 г. Для порівняння, при блокаді Ленінграда припадало не менше 150 г на людину", - відзначає він. За його оцінками, реальне споживання хлібобулочних виробів в Україні становить 250-270 г на людину на добу.

За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, падіння споживання хліба в Україні спостерігається з 2008 року за рахунок продукції низького цінового сегмента.

"У I півріччі нинішнього року загальне споживання хліба продовжило знижуватися: на 3 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - говорить керівник відділу Consumer Scan GfK Ukraine Марина Забарило.

Для вирішення питання зростання тіньового ринку пекарі вчора вирішили звернутися до уряду.

"Боротися можна за рахунок обов'язкової сертифікації виробництва, тому що зараз приватні підприємці можуть випускати продукти харчування незрозуміло, на якому обладнанні, і незрозуміло, якими руками" , - вважає президент Всеукраїнської асоціації пекарів Костянтин Кошелєв.

"Легальним великим виробникам хлібобулочних виробів нереально боротися з тими, хто не платить всі податки, а зарплату видає в конвертах. Вони можуть собі дозволити демпінгувати і відбирати таким чином частку ринку" , - говорить Тараненко.

Мітки:

бізнес хліб бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create