Штрафувати за сміття будуть жорсткіше

Штрафувати за сміття будуть жорсткіше

Депутати запропонували посилити відповідальність за порушення вимог щодо поводження з відходами, пише Коммерсант-Україна.

Зокрема, ініціюється введення нового виду санкцій у розмірі до 1700 грн за відмову від укладення договору на роздільний збір побутового сміття або звалювання снігу у несанкціонованих місцях, а також за порушення правил утримання тварин.

Відповідно до законопроекту N3236, підвищені штрафи будуть стягуватися за викид сміття не тільки на території населених пунктів, а й у лісах, на водних об'єктах, на смузі відведення автомобільних шляхів.

За забруднення води громадяни замість 3-7 неоподатковуваних мінімумів ( НМ ; 51-119 грн) заплатять 20-80 НМ ( 340-1360 грн), а посадові особи, які дозволили введення в експлуатацію підприємств без споруд, що запобігають забрудненню, - 50-100 НМ (850-1700 грн ; зараз 85-136 грн).

Такий же розмір санкцій загрожує тим, хто викидає сміття в лісах, а також за нові види порушень: звалювання снігу у несанкціонованих місцях чи на смузі відведення автомобільних доріг, невиконання обов'язків по збору екскрементів собак і котів.

Крім того, законопроект передбачає зобов'язання фізичних осіб, зокрема, які живуть у сільській місцевості та в приватному секторі, укладати договори на послуги з вивезення побутових відходів, а також впровадити процес роздільного збору сміття. Порушення вимог законодавства з роздільного збору сміття обійдеться громадянам максимум в 1360 грн, посадовим особам та суб'єктам підприємницької діяльності - в 1700 грн.

Мітки:

фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create