Українські фермери попереджають про дефіцит картоплі

Українські фермери попереджають про дефіцит картоплі

Фермери попереджають про небезпеку дефіциту картоплі в новому сезоні.

Сильні дощі не дозволяють фермерам і господарствам населення завершити збирання картоплі. Через це вже зараз з'явилася певна напруженість на ринку і ціни на продукцію зросли.

Віце-президент "Української асоціації виробників картоплі" Сергій Рибалка вважає, що в даний час неможливо викопати картоплю, вона дуже сильно вражена фітофторозом, що робить негативний вплив на можливості його тривалого зберігання.

"На сьогоднішній день в Україні прибрано менше половини площ картоплі, а значить ситуація дуже плачевна, і буде тільки гірше", - говорить Сергій Рибалка. "За нашими оцінками, в Україні буде зібрано не більше 3 млн. тонн товарної картоплі, що на 40% менше потреби", - прогнозує експерт. При цьому він відзначає, що подібна ситуація спостерігається також у Росії, Польщі і Голландії, де є серйозні проблеми з новим урожаєм картоплі.

Ще однією проблемою, на думку експертів, є невеликий калібр картоплі, в той час як в Україні споживач традиційно віддає перевагу більш великій продукції.

Мітки:

апк

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create