З 1 січня набуває чинності закон про обов'язкову наявність у бензині 5% спирту

З 1 січня набуває чинності закон про обов'язкову наявність у бензині 5% спирту

З 1 січня наступного року набуває чинності закон, який передбачає обов'язкову наявність в бензині не менше 5% спирту. Тобто бензин на всіх заправках розбавлять біоетанолом.

Нововведення експерти сприймають з підозрою, адже паливо при порушенні технологій змішування може в 10 разів прискорити знос двигуна, пише Сегодня.

Міністр агрополітики Микола Присяжнюк заявив, що днями буде підписано угоду з Китаєм про постачання обладнання, потрібного спиртозаводам в Київській, Одеській та Тернопільській областях, щоб ті могли виробляти біоетанол, який потрапить у бензобаки автомобілів.

Це дозволить збільшити виробництво, адже, за даними Мінагрополітики, наші спиртзаводи виробляють всього 50 тис. т біоетанолу в рік. А якщо «спиртовий» закон запрацює, його буде потрібно в 4,5 рази більше: 225 тис. т.

Нагадаємо, закон приймається для зниження залежності від імпортного палива і в рамках боротьби із забрудненням навколишнього середовища: з 1 січня 2014 року в бензин обов'язково буде дабавлять 5% спирту, а з 2016-го - вже 7 %.

Спиртобензин більше 10 років впроваджують у Європі - у Польщі, Німеччині, Угорщині, але там у водіїв є вибір: купувати звичайне паливо, але дорожче, або більш дешеве, але з 5-7% спирту. У нас же такого вибору не буде.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create