Бізнесменів штрафуватимуть за відмову прийняти оплату карткою

Бізнесменів штрафуватимуть за відмову прийняти оплату карткою

Кабінет міністрів вводить адміністративну відповідальність за відмову споживачу в розрахунку електронними картами. Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке є ініціатором відповідних змін.

Напередодні Кабінет міністрів підтримав підготовлений міністерством проект постанови КМУ, яким, з метою захисту прав споживачів при використанні платіжних засобів, вносяться зміни до Положення про порядок накладення та стягнення штрафів.

Згідно з документом, за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо можливості розраховуватися платіжними картками підприємців чекає покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тисячі гривень).

Згідно із Законом України "Про захист прав споживачів", споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час і на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця форм розрахунків.

"З прийняттям зазначеної постанови споживачі можуть вимагати у всіх суб'єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати для оплати електронні засоби платежу", - говорить заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

Мітки:

бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create