Що чекає український АПК після підписання асоціації з ЄС

Що чекає український АПК після підписання асоціації з ЄС

Після підписання ассаціаціі з ЄС українські товари будуть дешевшими і якіснішими - виграє український споживач.

"На сьогодні український ринок і так достатньо відкритий для європейських товарів, в той же час, як для нас Європа закрита, зокрема, що стосується агропродукції. Основний позитив, який ми отримуємо, це в першу чергу відкриття європейського ринку. Знову - таки в першу чергу для нашої продукції АПК. Так, наприклад, доводилося чути, як наші виробники томатів або кондитери скаржилися, що їх продукція, фактично відповідала європейським нормам, через високі бар'єри не потрапляла на ринки Європи", - зазначила начальник відділу договірно-правових угод з ЄС в економічній сфері Департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мельник.

У свою чергу, за словами аналітика Української Аграрної Асоціації Мар'яна Заблоцького, Асоціація з ЄС стане викликом для менш конкурентоспроможних підприємств.

"Асоціація з ЄС означає для нас, що у зв'язку з підвищенням конкуренції ціни на продовольчі товари знизяться, деякі відразу, деякі - поступово. Це буде виклик для менш конкурентоспроможних підприємств, що потрібно модернізуватися. Виграє в будь-якому випадку український споживач, оскільки товари будуть і дешевші, і якісніші", - вважає експерт.

У той же час, він висловив переконання, що після успішного завершення Вільнюського саміту аграрії можуть очікувати вирішення проблеми повернення ПДВ.

"Також важливі деякі зміни в Податкове законодавство, які бере на себе Україна в процесі підписання угоди. Мається на увазі болюче питання неповернення ПДВ аграріям", - додав він.

Мітки:

апк асоціація єс україна європа прогнози апк

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create