Світові ціни на продукти харчування знизилися до мінімуму трьох років

Світові ціни на продукти харчування знизилися до мінімуму трьох років

Про це повідомила Продовольча і сільськогосподарська організація ООН, скоротивши прогноз обсягу виробництва зерна в сезоні 2013-2014 років.

Зниження цін минулого місяця було обумовлено різким спадом вартості зерна, в той час як ціни на молочні продукти, м'ясо і цукор виросли.

Ціни на продукти харчування злетіли влітку 2012 року через масштабну посуху в США, однак перспектива зростання запасів зерна до рекордних рівнів змінила ситуацію в цьому році.

Індекс щомісячної зміни цін на кошик продуктів, що включає зерно, олійні культури, молоко, м'ясо і цукор, склав 199,1 пункта у вересні, знизившись на 1 відсоток з 201,4 пункта в серпні. Індекс знижувався п'ять місяців поспіль і досяг мінімуму з вересня 2010 року.

«Все ще є місце для зниження цін, але незначного, - сказав старший економіст організації Абдольреза Аббасіан. - Будь-яка несприятлива подія може знову підштовхнути ціни вгору».

Як повідомила організація, прогноз обсягу виробництва зерна в сезоні 2013-2014 років був знижений до 2,489 мільярдів тонн - на 3 млн тонн менше, ніж прогнозувалося раніше, але все ж на 8 відсотків більше, ніж у 2012 році.

Прогноз світового обсягу виробництва пшениці був знижений до 704,6 млн тонн з 709,8 млн, головним чином через очікування меншого врожаю в Південній Америці. Зайва вологість також пошкодила врожай в регіоні Чорного моря.

Мітки:

економіка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create