За відсутність терміналів бізнес можуть оштрафувати хоч щодня

За відсутність терміналів бізнес можуть оштрафувати хоч щодня

Держінспекція з захисту прав споживачів отримала право штрафувати торговців, які не приймають платіжні карти.

Згідно зі змінами, внесеними Кабміном до Положення про порядок накладення та стягнення штрафів, за відмову покупцеві розрахуватися "пластиком" торговцям загрожує штраф до 8,5 тис. грн, пише Сегодня. Він може бути стягнутий, якщо покупець поінформує Держінспекцію про такий інцидент. Причому за відсутність або непрацюючий термінал торговця можуть штрафувати хоч щодня.

Також незабаром Кабмін може затвердити ще один документ, який передбачає терміналізацію країни. Згідно з ним до кінця 2014 року електронні платіжні засоби будуть зобов'язані приймати всі суб'єкти, які ведуть господарську діяльність у населених пунктах з населенням більше 25 тис. Поки це правило не поширюється на суб'єктів малого підприємництва, які повинні будуть перейти на прийом безготівкових платежів до кінця 2015 року. А до 2018 року впровадити карткові розрахунки зобов'яжуть всі без винятку торговельні підприємства.

Самі торговці не в захваті від змін, що можуть загрожувати для них витратами. Один термінал обходиться в середньому в $ 250-300. Крім того, з кожної операції магазин повинен заплатити банку комісію, розмір якої коливається від 1,6 до 3% від суми операції (залежно від банку і обігу торгової точки).

Українські споживачі, особливо в невеликих населених пунктах, все ще насторожено ставляться до безготівкових розрахунків вроздробі. Людям простіше знімати готівку через банкомат і розплачуватися за покупки живими грошима. Та й самих торговців від установки терміналів утримують не тільки додаткові витрати. Ритейлерам зручно не "світити" реальні обороти через касу, чого вже не можна буде уникнути за наявності терміналу.

Мітки:

платіжні карти термінали безготівкові розрахунки бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create