В Україну заходить другий за величиною виробник свинини в США

В Україну заходить другий за величиною виробник свинини в США

Компанія Seaboard Foods спільно з холдингом «Кернел» Андрія Веревського має намір побудувати в нашій країні найбільший свинокомплекс.

Зараз потенційні партнери відбирають земельні ділянки під майбутнє підприємство. Передбачається, що розташоване воно буде в Харківській області.

У повідомленні на сайті Харківської ОДА з посиланням на губернатора Михайла Добкіна зазначено, що на прохання інвестора в області відібрані і підготовлені до конкурсу земельні ділянки загальною площею 2000 га. Якщо запустити процедуру підготовки до тендеру вже сьогодні, конкурс може відбутися в січні 2014-го. Інвестиції в проект, за даними губернатора, можуть досягти $700 млн. «Це один з найбільших інвестпроектів в Україні», - уточнює Добкін. Коментувати участь у проекті української компанії він відмовився.

Якщо виходити з озвученої суми інвестицій, комплекс буде розрахований на одночасне утримання близько 400 000 голів, або 800 000 щорічного забою. Для порівняння, параметри найбільшого на даний момент українського свинокомплексу - «АПК-Інвест» Бориса Колеснікова - 300 000 та 600 000 відповідно.

Микола Бабенко, генеральний директор «Центру підвищення ефективності в тваринництві», зазначає: щоб вийти на такі величезні обсяги (до 800 000 голів на рік), необхідно як мінімум п'ять років. «Після того як проект буде реалізований, компанія стане №1 в Україні по виробництву свинини», - говорить він.

Основна конкурентна перевага компанії - технології, привнесені американським партнером. «Оскільки це друга в Америці компанія, то новітні технології годування напевно будуть купуватися безпосередньо у розробників. Причому це навряд чи будуть технології, доступні на відкритому ринку. Підприємство матиме фору перед українськими конкурентами», - вважає Бабенко. Наприклад, може використовуватися технологія рідкого годування, яка сьогодні в Україні майже не застосовується.

Довідка.
«Seaboard Food» - виробник свинини №2 в США. Виручка за 2012-й - понад $2 млрд на рік. Є аграрним підрозділом Seaboard Corporation, яка входить в Fortune 500.

«Кернел» - найбільший виробник соняшникової олії в Україні, один із провідних експортерів зернових. Земельний банк - 405 000 га. Виручка за 2012 рік - $2,7 млрд, прибуток - $175,4 млн. Найбільший акціонер - Андрій Веревський.

Мітки:

промисловість

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create