Нові правила для шенгенських віз вже діють в Євросоюзі

Нові правила для шенгенських віз вже діють в Євросоюзі

В Європейському Союзі почали діяти нові правила для короткострокових поїздок до країн Шенгенської зони для негромадян країн ЄС. Про це повідомляє представництво Євросоюзу в Україні.

Відтепер громадяни з країн, що не є членами Євросоюзу, можуть перебувати в межах шенгенського простору протягом 90 днів у будь-який 180-денний період. Поняття "будь-який" в даному випадку означає, що мова йде про плаваючий 180-денний період. Іншими словами, від кожного дня перебування (день в'їзду на територію шенгенського простору) потрібно буде врахувати період 180 днів тому. Мандрівник не порушить правил, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував у Шенгенській зоні не більше 90 днів.

Так, якщо раніше на території шенгенських країн можна було провести максимум 90 днів на півріччя, починаючи з першого в'їзду в одну з шенгенських країн, то зараз на кордоні будуть проводити підрахунок по-іншому. При виїзді з країни Шенгенської зони на кордоні будуть перевіряти, що в 180-денний строк, що передує виїзду, число максимально допустимих днів не було перевищено.

У представництві ЄС також пропонують посилання на спеціальний калькулятор, на якому можна підрахувати термін перебування в шенгенських країнах.

Нові правила не стосуються країн ЄС, які (поки що) не є членами шенгенського простору. Такими країнами є: Болгарія, Хорватія, Ірландія, Румунія, Кіпр і Великобританія. При цьому, незважаючи на те, що Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія не є країнами-членами ЄС, вони входять в Шенгенську зону. Таким чином, громадяни, які планують відвідати ці країни, повинні пам'ятати, що до них буде застосовуватися нова концепція короткострокових подорожей.

Мітки:

робота

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create