Франція вводить податок на газовану воду

Франція вводить податок на газовану воду

Влада європейських країн в кризу все частіше дивує громадян незвичайними податками, які покликані знизити бюджетний дефіцит. Податок на газовану воду у Франції повинен щороку приносити в державну скарбницю 60 млн євро.

Відповідно до законопроекту додатковий податок буде стягуватися з напоїв, що містять понад 220 мг кофеїну або 300 мг таурину на 1 л. Якщо його схвалить сенат і Конституційна рада країни, закон набере чинності з 1 січня 2014 року. У результаті, наприклад, кожна 250-грамова банка Red Bull має подорожчати на 25 євроцентів.

Франція - не єдина країна, уряд якої в розпал економічної кризи шукає різні незвичайні способи поповнити скарбницю. Так, в 2013 році Угорщина почала боротьбу з продуктами з високим вмістом цукру, солі, вуглеводів і кофеїну. Новий податок торкнувся чіпсів, енергетичних напоїв, всіх видів солоного і солодкого печива і запакованих тортів. Тепер угорський бюджет чекає щорічної надбавки в 74 млн євро.

Всю Європу здивувала Іспанія, в якій зараз обговорюється питання про введення "податку на сонце". Мова йде про оподаткування громадян, які користуються приватними джерелами електроенергії у вигляді сонячних панелей. До речі, таких користувачів в Іспанії більше, ніж де-небудь. Оскільки загальна потужність виробників електроенергії за рахунок енергії сонця тут тепер набагато перевищує потреби населення, держскарбниця заборгувала офіційним постачальникам енергії 26 млрд євро. Ухильникам від сплати "сонячного податку" загрожують штрафом в 30 млн євро. Таким чином, простим іспанцям, яких держава раніше спокушала вигодами "власної електрики", стає дешевше купувати електрику у цієї самої держави. Ну а Італія вирішила поправити справи в нинішньому році за рахунок введення для туристів нового податку на проживання в готелях своїх курортів.

Мітки:

європа податки економіка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create