Google таки отримав право на створення глобальної електронної бібліотеки

Google таки отримав право на створення глобальної електронної бібліотеки

Інтернет-гігант Google може продовжувати cтворення глобальної електронної бібліотеки Google Books шляхом оцифрування книг. Таке рішення виніс сьогодні нью-йоркський суддя Денні Чін, відхиливши позов американської Гільдії письменників.

Процес у цій справі почався ще в 2005 році. Гільдія письменників стверджувала, що намір Google оцифрувати і зробити доступними мільйони книг порушує авторські права. На боці гільдії виступали також найбільші продавці електронних книг в США і Європі. У 2008 році сторони уклали позасудову угоду, за якою Google погоджувалася виплатити гільдії $ 125 млн. Ці гроші мали піти на виплату компенсацій письменникам, книги яких вже були відскановані без їх згоди. Проте в 2011 році суд цю угоду не схвалив. Цього разу суддя відкинув позов гільдії, заявивши, що сканування книг не є порушенням закону, а Google «діє в інтересах суспільства». За його словами, електронна бібліотека дозволить студентам, вчителям, дослідникам та іншим людям з легкістю знаходити потрібні книги, не порушуючи при цьому авторські права письменників.

Тим часом, виконавчий директор Гільдії письменників Пол Айкен заявив, що він розчарований рішенням суду і має намір подати на нього апеляцію. У квітні цього року Google повідомила, що оцифрувала вже більше 30 млн книг для своєї бібліотеки. Твори, відскановані в рамках проекту Google Books, не викладаються в Інтернет цілком. Якщо книга захищена авторським правом, то для перегляду доступний лише уривок з декількох абзаців, в якому зустрічаються ключові слова, задані користувачем.

Мітки:

google інтернет

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create