В Україні подорожчали сигарети

В Україні подорожчали сигарети

В Україні у жовтні-листопаді тютюнові компанії провели масове підвищення максимальних роздрібних цін на сигарети на 5-12,5%. Подорожчання в більшості випадків на 1 гривню відбулося при незмінному акцизі, повідомляє "Комерсант-Україна".

Виробники тютюнових виробів останній раз переглядали максимальні роздрібні ціни на початку літа, коли в парламенті різко хотіли підвищити ставки акцизного податку. Однак ініціативи не реалізували, а компанії ціни на сигарети так і не знизили. Вони навіть, навпаки, з осені почали подавати в Міністерство доходів і зборів нові максимальні роздрібні ціни.

В однієї з тютюнових компаній розповіли, що якщо один з виробників підвищує вартість цигарок, то їх переглядають і інші.

Менеджер з питань фіскального регулювання "Філіп Морріс Україна" Олексій Калініченко повідомив, що головною причиною зростання цін стало збільшення витрат на покупку нових акцизних марок. З 1 вересня вони подорожчали утричі - до 14,2 коп. За його словами, на перегляд максимальних роздрібних цін також вплинуло збільшення собівартості виробництва через зростання нелегальної торгівлі сигаретами. "Є фіксовані витрати на виробництво, дистрибуцію, і вони не залежать від обсягів виробництва. Коли виробництво падає, то частка витрат зростає і, відповідно, збільшується собівартість", - пояснює Калініченко.

На його думку, при збереженні такої тенденції не виключено подальше зростання цін на продукцію. Обсяг виробництва сигарет в Україні за дев'ять місяців впав на 13,4% (до 63,7 млрд шт.), відповідно, підвищення вартості сигарет дозволить уникнути скорочення виручки тютюнових компаній.

Мітки:

сигарети ціни подорожчання бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create