Пряме врегулювання на страховому ринку України пропонується ввести з 1 січня 2015 року шляхом внесення змін в закон "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Принцип прямого врегулювання збитків автоцивілки полягає в наступному: після аварії постраждала сторона отримує відшкодування шкоди у власній страхової компанії - тій, де вона придбала свій поліс автоцивільної відповідальності. А не у страховика винуватця ДТП, як це відбувається зараз. Поки що, купуючи поліс ОСАГО, водій страхує третю сторону - ту, що може постраждати в аварії. Страхова компанія виплачує своєму потерпілому відшкодування у розмірі отриманого матеріального збитку, а потім знімає цю суму з рахунку компанії винуватця через спеціальний кліринговий центр, який буде створено у майбутньому.

Спеціалісти компанії ФОП "Дикий В. П." стверджують, що на даний момент на ринку немає жорсткої дисципліни з цього питання: оцінювачі з боку страховиків є такими умовно або спеціально нараховують мінімальні суми, крім того, проблемою є кваліфікація.