Скільки ще протримається Янукович при владі, чому насправді угоду з ЄС не підписали? Погляд експертів

Скільки ще протримається Янукович при владі, чому насправді угоду з ЄС не підписали? Погляд експертів

Один із головних коментаторів «українських справ» у США Андерс Аслунд у ході конференції «Україна у Вашингтоні» висловив свої думки щодо того, скільки залишилось Януковичу сидіти на владному кріслі і чому насправді не було підписано асоціацію з ЄС.

«В Україні всі рішення приймає одна особа – президент Янукович. Як на мене, він загнав себе у кут. Поки він при владі, я не бачу можливості для покращення ситуації. Але думаю, що 3-4 місяці його там вже не буде», - заявив Андерс Аслунд.

Аслунд також перелічує переваги асоціації з ЄС: реорганізація бюрократії, у довгостроковій перспективі зростання ВВП на 12%, експорту на 46%. Натомість Митний союз дасть зменшення ВВП на 4%.

На думку експерта, тиск Росії у процесі підписання Україною угоди з ЄС грав другорядне значення. «Чому Янукович не підписав угоду з ЄС? Бо не хотів звільняти Тимошенко. Не хотів втрачати контроль над судами, - сказав Андерс Аслунд.

Представники бізнес-кіл наголошували: зрив асоціації став для них шоком. Інші відзначили: одночасний торг влади з ЄС та Росією – це нормальний процес. За лаштунками конференції вже припускали, що президент України свою гру програв.

Економічну політику уряду України Аслунд називає жахливою. Дефолту не буде, але неконтрольована девальвація ймовірна. Каже, країні конче необхідні гроші МВФ.

Умови відомі: це підвищення цін на газ, зниження обмінного курсу гривні та скорочення дефіциту бюджету. Але… «Я думаю, що президент Янукович не готовий запроваджувати зміни, тож замінити необхідно його. Це більш ймовірно, ніж очікування, що він стане реформатором».

Дії Партії регіонів у Вашингтоні коментує Роберт ван де Ватер, представник Фундації Клюєвих та особисто Сергія Клюєва. Говорить: регіонали – послідовні прихильники угоди з ЄС: "Ми були дуже близькі до вирішення питання Тимошенко, яке було б прийнятним і для уряду, і для опозиційних партій. Президент казав, що коли таке рішення буде знайдено – він його підпише".

"Справжня ж проблема в економіці. Справа, не лише у тиску Росії. Зрештою важливим було і те, що МВФ не готовий був надати відчутну допомогу країні, яка вже мала проблеми", - говорить Роб ван де Ватер.

На підписання угоди з ЄС та отримання від МВФ допомоги розраховували інвестори – каже президент Бізнес-Ради Україна-США, Морґан Вільямс. Мали відповідні сигнали. Тепер інвестори спантеличені.

«Рейтинг міжнародного розвитку України здається вдесятеро менший ніж у Польщі, а такі події зовсім не допомагають. Україна дуже відставала за рівнем внутрішніх та міжнародних інвестицій, а тепер вона дуже дуже відстає».

Колишній посол США в Україні Роман Попадюк пояснює, угода з ЄС заклала би підвалини для створення в Україні передбачуваного для бізнесу середовища.

Мітки:

єс україна головне

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create