У грудні левова частка покупок столичного житла була відкладена через політичну нестабільність.

За минулий рік у Києві була продана 30 621 квартира, повідомили в АН SV Realty. Це на 8% менше, ніж у 2012 р., інформує еizvestia.com.

Найсильніший обвал відбувся на вторинному ринку, де продажі просіли відразу на 16%: по 10 адміністративних районах Києва за 2013 було здійснено 16154 угоди купівлі/продажу квартир, тоді як у 2012-му їх було 19 259.

Експерти пояснюють загальне падіння продажів не тільки зниженням купівельної спроможності українців. Наприклад, керуючий партнер ARPA Real Estate Михайло Артюхов переконаний, сильніше на ринок нерухомості вплинула нестабільна політична ситуація в столиці. «Грудень з продажу звичайно дорівнює звичайним двом місяцям, але в цьому грудні значна частина угод була відкладена», - уточнив він.

Різке ж зниження попиту на б/в квартири експерти пояснюють серією нових вимог при оформленні угод. «Найсильніше по ринку вдарило обмеження готівкових розрахунків», - вважає маркетолог компанії «Соцмарт» Мирослава Рекун. Вона вважає, що населення відлякало правило, за яким покупки понад 150 тис. грн повинні оплачуватися винятково в безготівковій формі.