Американські вчені проводять випробування нових "безповітряних" покришок або як їх ще можна назвати, стільникових шин.

Стільникові шини не бояться проколів і здуття, і тому основне їх значення - забезпечувати безупинний перехід армійських позашляховиків через "гарячі зони" бойових дій. Як і  відбувається завжди з військовими технологіями, у разі успішного впровадження, нова технологія перейде на цивільні автомобілі і може замінити собою традиційні автошини. Про це розповідає AutoSvit

Переваги стільникових шин очевидні, проте вчені витратили чимало сил, щоб знайти відповідний матеріал, здатний витримати тиск багатотонної військової техніки.

"Непневматична шина" (NPT) від Resilient Technologies дозволяє продовжувати рух навіть після того, як зруйновано до 30% сотовідної структури шин. У квітні 2009 року фахівці Resilient встановили 94-сантиметрові шини NPT на армійський всюдихід національної гвардії міста Возо (штат Вісконсін), які зараз проходять дорожні випробування.

На розробку шин вже витрачено два роки, повідомляє Infuture RU. Компанія провела випробування статичного навантаження на одному з прототипів NPT. Випробування показало, що прототип витримав максимальне навантаження в 1,746 кг, що задовольняє військовим вимогам. Напруга пластику забезпечує міцність, дозволяючи "безповітряним" покришкам експлуатуватися точно так само, як шини, наповнені повітрям.