Незабаром буде введено збір з доходів фізичних осіб та з купівлі готівкової і безготівкової валюти.

Новий законопроект Мінфіну пропонує внести зміни до чинного Податкового кодексу. Є інформація, що нововведення вже узгоджене з Міжнародним валютним фондом, який раніше виступав проти такої зміни.

«Це один з найбільш непопулярних заходів до яких міг би вдатися уряд. Це негативно відіб'ється на вартості долара - його курс виросте», - прокоментував ситуацію перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін.

З ним погодився і заступник голови правління банку «Фінанси і кредит» Ігор Львов: «У нас вже стягувався валютний податок, і цей експеримент не увінчався успіхом, так як занадто багато операцій пішло «в тінь». Валютний курс почне рости, хоча і не думаю, що значно».

Також передбачено зміну бази оподаткування для податків на доходи фізосіб. Крім депозитів від 50 тисяч гривень в одному банку, під податок в 15 або 17 % можуть потрапити і суми пенсій, або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел.

Тож якщо розмір таких доходів перевищує десять прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня звітного податкового року то потрібно буде віддати частину коштів до казни країни.