Після трагедії із збитим на Донеччині літаком, практично усі політики зверталися до своїх народів із словом скорботи.

Цензор.нет” стверджує, що і Володимир Путін після тривалих телефонних переговорів із представниками інших країн вирішив зробити відео-звернення. Записувалося воно уночі в Ново-Огарьово. Зауважимо, що напередодні він проводив розмови із Президентом Франції Франсуа Олландом (21 липня 2014, 1:10), Прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте (20 липня 2014, 23:30), Прем'єр-міністром Австралії Тоні Ебботом (20 липня 2014, 23:00), Прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном (20 липня 2014, 22:15), Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель (20 липня 2014, 20:40).

У своєму зверненні Президент РФ як завжди висловив надію на майбутнє мирне вирішення конфлікту та стабілізацію ситуації.

Текст звернення:

У зв'язку з жахливими трагічними подіями, що сталися в небі над Донецьком, хотів би ще раз сказати про те, як ми в Росії ставимося до подій, які відбуваються сьогодні на Україні.

Ми неодноразово закликали всі протиборчі сторони негайно припинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів. З упевненістю можна сказати, що якби 28 червня бойові дії на сході України не були поновлені, то і цієї трагедії напевно б не сталося.

Водночас ніхто не повинен і не має права використовувати цю трагедію для досягнення вузькокорисливих політичних цілей. Такі події повинні не роз'єднувати, а об'єднувати людей. Потрібно, щоб всі люди, які відповідають за ситуацію в регіоні, підвищили свою відповідальність і перед власним народом, і перед народами тих країн, представники яких стали жертвами цієї катастрофи.

Необхідно зробити все, щоб забезпечити безпеку роботи міжнародних експертів на місці трагедії. Сьогодні там вже працюють представники Донбасу, Донецька, представники МНС України, експерти Малайзії. Але цього недостатньо.

Необхідно щоб на місці катастрофи працювала повноцінна група експертів під егідою ІКАО, відповідна міжнародна комісія. Потрібно зробити все для забезпечення її повної, абсолютної безпеки, забезпечити необхідні для її роботи гуманітарні коридори.

Зі свого боку Росія зробить все, що від нас залежить, щоб конфлікт на сході України перейшов з сьогоднішньої військової фази у фазу обговорення за столом переговорів мирними і виключно дипломатичними засобами.