Кияни лишились без тепла

Кияни лишились без тепла

«Київенерго» сьогодні залишилось без газопостачання. Управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» відмовило компанії через борги. УМГ «Київтрансгаз» знизив тиск газу для ТЕЦ-6 та ТЕЦ-5 АК «Київенерго». Станом на 30 листопада тиск газу по ТЕЦ-6 впав на 46% (з 3,7 до 2 кгс/см2), по ТЕЦ-5 – на 22,5% (з 4 до 3,1 кгс/см2), - повідомляє УНІАН.

Внаслідок падіння тиску газу виробництво електричної енергії на ТЕЦ-5 знизилося з 440 мВт до 300 мВт/год., на ТЕЦ-6 – з 440 мВт до 320 мВт/год. При втраті електричного навантаження на теплоелектроцентралях вимушено знизилися і показники виробленої теплової енергії. Таким чином, температура теплоносія на ТЕЦ-5 вже знизилась до 48˚С, по ТЕЦ-6 – до 58˚С проти нормативних 74˚С, які мають бути згідно із температурним графіком за нинішньої температури повітря.

За прогнозами синоптиків, у Києві найближчими днями очікується значне похолодання, але, незважаючи на це, газовики все ж таки знижують тиск газу. Згідно з нормативами, за середньодобової температури -5˚С температура теплоносія має становити 88˚С. Очікується, що при нинішніх темпах зниження тиску газу на станціях, температура теплоносія становитиме не більш як 55˚С. Таким чином, кияни знову відчуватимуть значні незручності та помітне зниження температури в оселях.

Обмеження газопостачання обумовлено заборгованістю енергокомпанії за спожитий газ. Несплата споживачами АК «Київенерго» боргів за спожиту теплову та електричну енергію, а також невідшкодування міськдержадміністрацією різниці в тарифах на тепло призвели до обмеження газу на ТЕЦ. Так, наразі борг КМДА перед «Київенерго» (різниця в тарифах) становить 1,1 млрд. грн. При цьому борг енергокомпанії за природний газ становить також вже більш як 1 млрд. грн.

У компанії обіцяють, що робота ТЕЦ стабілізується одразу після вирішення питання щодо погашення боргу з компенсації різниці в тарифах.

В «Київенерго» нагадали, загальний борг всіх споживачів компанії становить 1,8 млрд. грн., з яких 0,8 млрд. грн. – борги за теплову енергію, 1 млрд. грн. – за електричну.

Мітки:

теплопостачання енергетика

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create