Керівник головного управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства сільського господарства і продовольства Білорусі Олексій Богданов повідомляє, що країна готова допомогти врегулювати питання зі зняттям ветеринарних та санітарних заборон на поставки до Митного союзу м'ясо-молочної продукції з України.

Міністр Білорусі спільно із послом України Михайлом Єжелем обговорили заборону на поставки наших товарів на територію Митного союзу. Справа у тому, що українська свинина заборонена до ввезення через наявність в країні вогнищ АЧС. З цієї ж причини не можна ввозити корми тваринного походження.

Олексій Богданов зауважив, що Білорусь не може самостійно прийняти рішення про відновлення поставок, адже за правилами таке рішення слід приймати спільно з Росією та Казахстаном. Однак чиновник зауважив, що його країна робитиме усі можливі кроки для урегулювання конфлікту. "Білоруська сторона докладатиме максимум зусиль для благополучного вирішення питання з доступом на територію Митного союзу українських товарів", - зазначив Богданов.

Як сказав закордонний політик заборона може бути знята, якщо українська сторона поінформує уповноважені органи МС про усунення виявлених недоліків, а спеціально створена комісія переконається, що це дійсно так.

Чиновник також зауважив, що санкції, які Росія застосувала до України ніяк не впливаюти на ринок Білорусі, який досі є відкритим. "Наша країна не приєдналася до санкцій Росії, наш ринок для України відкритий, як і раніше", - підкреслив він.