Непізнані падаючі об'єкти в андронному колайдері "збили з толку" фізиків

Непізнані падаючі об'єкти в андронному колайдері "збили з толку" фізиків

Науковці, які працюють над Великим адронним колайдером вияснили причину частих збоїв у роботі винаходу. Основна причина полягала у мікроскопічних порошинках, що виявили у вакуумній трубі колайдера. Звідки вони там ніхто не знає, - повідомляє ТСН.

Фізики, що працюють на Великому адронному колайдері, стали все частіше помічати незрозумілі проблеми, пов'язані з втратою протонів у пучках, що циркулюють у 27-кілометровому кільці прискорювача. Як повідомляється в доповіді фахівця прискорювального підрозділу CERN Роджера Бейлі, проблема полягає у невпізнаних падаючих об'єктах - мікроскопічних порошинках у вакуумній трубі колайдера, з якими стикаються протони.

Перший подібний випадок стався ще в липні цього року, коли апаратура зафіксувала втрату частини протонів на одній з прямих ділянок кільця колайдера. Ніяких проблем для роботи установки це не створило, проте система безпеки скинула пучок.

У міру того, як фізики збільшували кількість протонів в пучку та їхню енергію, такі події стали відбуватися все частіше, а до початку жовтня їхня кількість досягла десяти. Кожного разу пучок скидався, і робота прискорювача зупинялася на декілька годин.

Фахівцям довелося знизити поріг чутливості системи безпеки, скидання пучка стали відбуватися рідше, але не припинилися зовсім.

Фізики припустили, що проблеми створюють UFO - непізнані падаючі об'єкти (unidentified falling objects), мікроскопічні порошинки, які падають у вакуумній трубі. Протони стикаються з ними, породжуючи зливи вторинних частинок.

"Хоча зараз кількість випадків UFO, мабуть, взято під контроль, вони становитимуть проблеми, якщо ми будемо збільшувати енергію пучка", - відзначає в доповіді Бейлі. Він пропонує провести "чистку" вакуумної труби колайдера.

Нагадаємо, в кінці вересня науковці, що працюють на Великому адронному колайдері, вперше виявили принципово новий ефект, не передбачений чинною теорією. Фізики виявили серед сотень частинок, які народжуються при зіткненнях протонів, пари, рухи яких з невідомої причини пов'язані один з одним.

Мітки:

андронний колайдер техніка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create