ЄБА: 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні

ЄБА: 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні

Індекс інвестиційної привабливості України в другій половині 2016 року становив 2,85 балів порівняно з 2,88 балами в першому півріччі і 2,57 - у другому півріччі минулого року.

Про це свідчать підсумки регулярного дослідження Європейської бізнес асоціації, проведеного на основі опитування керівників підприємств в листопаді-грудні.

"Настрої бізнесу істотно не змінилися - ні в позитивну, ні в негативну сторону. Індекс все ще залишається нижчим за медіанне значення в 3,0. Темпи реформ могли бути великими", - прокоментувала результати дослідження виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко на прес-конференції в Києві.

За її словами, основними проблемами залишаються корупція, судова влада, не дуже активна дебюрократизація.

За підсумками дослідження, 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні, тоді як в першій половині року їх було 78%, однак привабливим бізнес-клімат вважають лише 9% респондентів. Одночасно за півріччя на 5 процентних пунктів виросли скарги на корупцію.

Відсутність змін у інвесткліматі в другому півріччі порівняно з першим відзначили 46% респондентів, тоді як на деяке поліпшення вказали 14%, погіршення - 12%, а ще 9% заявили, що інвестклімат помітно погіршився.

"Ніяких зрушень в судовій і реформі правоохоронних органів, дуже повільні кроки в напрямку децентралізації та електронного декларування. Дефіцит політичної волі для подолання корупції. Особисті інтереси чиновників превалюють. Невдала приватизація. Суди, податкові та правоохоронні органи залишаються корумпованими", - йдеться в матеріалах дослідження .

Серед основних позитивних змін 29,2% учасників опитування відзначили стабілізацію фінансового сектора і регулювання.

На думку 34,9% директорів, бізнес-клімат покращиться протягом наступних 6 місяців, тоді як, на думку 42%, Україна не буде привабливою для нових інвесторів в 2017 році.

Серед пріоритетних кроків щодо виправлення ситуації учасники опитування назвали активну боротьбу з корупцією (25%), проведення податкової реформи, судової та реформи правоохоронних органів (23%), спрощення процедур для ведення бізнесу і ослаблення тиску на бізнес (14%). Новим пунктом від респондентів стала зміна лідерів країни, яку підтримують 15% учасників опитування.

За весь час визначення індексу (з 2008 року) він ніколи не перевищував рівня 4 балів: найбільше значення зафіксовано в кінці 2010 року - 3,4 бала.

Індекс розрахований на основі опитування топ-менеджерів компаній-членів ЄБА, в опитуванні взяли участь 89 керівників (півроку тому - 92).

ЄБА створена в 1999 році. Асоціація об'єднує понад 900 іноземних та українських компаній, що працюють в Україні, і є однією з найбільш впливових бізнес-асоціацій в країні.

 

Джерело: "Економічна правда".

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create