Із січня будуть платити ЄСВ навіть ті ФОП, які не отримують дохід

Із січня будуть платити ЄСВ навіть ті ФОП, які не отримують дохід

Новий рік принесе українським підприємцям не тільки подарунки під ялинку, а й зміни податкового законодавства. На початку грудня в парламенті прийняли закон про зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Якщо президент його підпише, фізособи-підприємці (ФОП), які не одержують доходу, повинні будуть здавати не тільки порожні декларації, а й платити єдиний соціальний внесок. Йдеться про підприємців, які під час простою в справах перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також про підприємців 2 і 3 груп «спрощенки». Ця зміна міститься в п. 33 законопроекту - в пропозиціях до Закону «Про збір та облік єдиного внеску» в п.2 ч.1 ст. 7, де словосполучення «має право» для ФОП, який не отримав дохід і розраховує для себе ЄСВ, змінюється на «зобов'язаний».

Редакція AIN.UA попросила юристів прокоментувати ці зміни в законодавстві.

Юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Тетяна Бережна:

«Дійсно 1 січня 2017 вступлять в силу зміни до Закону України« Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які вплинуть на правила сплати єдиного соціального внеску ФОПами. На сьогодні і до кінця року зареєстровані ФОПи, які не отримують доходи в звітному місяці, не зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Однак з нового року ФОПи, в тому числі і ті, які «показують нулі», повинні платити ЄСВ в розмірі 704 гривні на місяць.

Щоб в новому році не платити ЄСВ «з повітря», ФОПам без доходів потрібно припинити державну реєстрацію як фізичної особи-підприємця до 1 січня 2017 року.

Однак не варто забувати, що на сьогодні закон, яким вносяться такі зміни, ще не підписаний Президентом України, а його остаточна редакція ще не опублікована».

Юрист ICF Legal Service Валерія Митюшіна:

«Новий Закон в п.33 передбачає зміни в сплаті єдиного соціального внеску (ЄСВ) фізичними-особами підприємцями (ФОП). Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, а також належні до 2 і 3 груп спрощеної системи оподаткування, зобов'язані будуть здійснювати сплату ЄСВ в розмірі не меншому, ніж розмір мінімального страхового внеску. Через збільшення мінімальної заробітної плати до 3 200 з 1 січня 2017 року, мінімальний місячний ЄСВ становитиме 704 грн.

Якщо ФОПи, які перебувають на загальній системі, не мали доходу або понесли збиток за місяць / частину місяця, вони всеодно зобов'язані будуть сплатити ЄСВ (в наш час при зазначених обставинах вони мають право на звільнення від сплати ЄСВ). Зобов'язання сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходу представлятиме незручності для деяких категорій ФОП (наприклад, для «сплячих» підприємців, тимчасово призупинили свою діяльність).

Для ФОП, що належить до першої групи спрощеної системи оподаткування, держава встановила належну до сплати суму ЄСВ за себе в розмірі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 грн на місяць. Ці місяці (періоди здійснення підприємницької діяльності) будуть зараховуватися до страхового стажу для нарахування пенсій пропорційно сплаченому ЄСВ.

Однак новий Закон містить і позитивні нововведення для бізнесу: ФОПи, які перебувають на загальній системі і які є інвалідами або пенсіонерами за віком і отримують в законодавчо встановленому порядку пенсії або соціальну допомогу, будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе (нагадаємо, що раніше подібне звільнення поширювалося тільки на ФОП-інвалідів та ФОП-пенсіонерів, які перебувають на єдиній системі оподаткування)».

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create