Податкові нововведення ставлять підприємців в глухий кут.

Для приватних підприємців можуть знизити ставку єдиного податку. Подібна пропозиція міститься в законопроекті №6004, який зареєстрував у Верховній Раді народний депутат від БПП Сергій Каплін, передає UBR.

Каплін - заступник голови ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, свій законопроект просуває через парламентський комітет з питань податкової та митної політики, очолюваний Нікою Южаниною. Так що шанси бути прийнятим у документа є.

Головне нововведення законопроекту - зниження фіксованої ставки єдиного податку для фізосіб-підприємців другої групи платників до 10% мінімальної заробітної плати, тобто, 320 грн в місяць.

У пояснювальній записці автор наводить такі аргументи: зараз в Податковому кодексі для підприємців другої групи встановлена податкова ставка на рівні 20% мінімальної зарплати. А так як з 2017 р. мінімалка виросла до 3,2 тис. грн, податок також автоматично подвоївся і становить 640 грн / місяць або 7680 грн на рік.

"Якщо приплюсувати ще й обов'язкову сплату ЄСВ, то отримаємо непідйомну для підприємця суму. Підсумком може стати не тільки закриття бізнесу, а й розвиток тіньової економіки, "сірих схем", - зазначає Каплін.

Друга категорія підприємців-фізосіб має граничний дохід до 1,5 млн грн на рік і до 10 найманих робітників. Як правило, в цій категорії працюють фірми зі сфери послуг, дрібного виробництва або продажу товарів.

"А ця діяльність не приносить великих доходів", - підрахував нардеп.

За його словами, мова йде, як мінімум, про 2 млн підприємців.

Поки неясно, чи допоможе бізнесу таке податкове послаблення, якщо законопроект буде прийнятий. Тим часом, ФОПи в Україні і далі продовжують закриватися. За даними OpenDataBot, на 6 січня число ФОПів в нашій країні скоротилося на 7% або 128 тис.

Таку статистику наводить на своїй сторінці в Facebook глава Асоціації постачальників роздрібних мереж України Олексій Дорошенко. "А так як більшість населення зайнято в торгівлі, 41% закритих ФОП довелося саме на оптову та роздрібну торгівлю", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що платники податків в січні 2017 року задекларували до сплати 22,4 млрд грн податку на додану вартість. Як повідомляє Державна фіскальна служба на офіційному сайті, це на 71% перевищує показники січня 2016 року і є найбільшим показником за всю історію адміністрування ПДВ.

 

Джерело: bigmir.net.