Китайський інтернет-рітейлер AliExpress скасував безкоштовну доставку товарів в Україну та Білорусь.

Про це йдеться на сайті AliExpress Помічник.

Як зазначається, 7 лютого набувають чинності зміни за результатами розробки нової політики в галузі логістики відносно України, Росії та Білорусі.

"Для Росії безкоштовна доставка залишається, якщо замовлення буде коштувати до 2 доларів. А для України і Білорусі тепер безкоштовної доставки не буде взагалі. Вона і раніше не була безкоштовною, але дуже дешевою, вартість якої була така мала, що продавець включав її в вартість товару і вона була практично не відчутна покупцеві", - йдеться у повідомленні.

На сайті вказано, що спочатку така дешева безтрекова доставка була вигідна як покупцеві, так і продавцеві.

"Посилки хоч і не відстежувалися, але стабільно приходили. Але ситуація змінилася, коли тисячі посилок стали зникати, не знаходячи своїх власників. Тисячі покупців сперечалися та повертали гроші", - йдеться у повідомленні.

"Непоодинокі випадки були, коли нечесні покупці, отримавши безтрекову посилку, відкривали і вигравали суперечки, стверджуючи, що посилку вони не отримали. З кожним місяцем відсоток обману зростав. Тому AliExpress розробив стратегію боротьби з таким явищем", - відзначають в компанії.

"Тепер всі посилки в Україну і Білорусь повинні відслідковуватися, мати трек-номер. А це можливо тільки за рахунок підняття вимог до умов доставки і відповідно подорожчання", - заявили в компанії.

 

Джерело: "Економічна правда".