Уряд затвердив дотації аграріям. 2 мільярди піде птахівникам

Уряд затвердив дотації аграріям. 2 мільярди піде птахівникам

Кабінет міністрів затвердив порядок розподілу дотацій в розмірі 4 млрд грн для сільгосптоваровиробників на 2017 рік.

Про це сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, пише Інтерфакс-Україна.

"Я б хотів, щоб кожна гривня потрапила туди, де вона має своє призначення, конкретному виробнику, без будь-якого впливу кого-небудь в цій країні", - сказав Гройсман.

За його словами, Кабмін спільно з аграрним комітетом Верховної Ради і аграрними асоціаціями проводив тривалі обговорення порядку розподілу коштів.

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий зазначив, що обсяг дотацій не перевищуватиме обсяг коштів сплаченого податку на додану вартість агровиробниками (дотація виплачується товаровиробникам щомісяця пропорційно до сплаченої суми податку на додану вартість).

В. о. глави аграрного комітету Олександр Бакуменко попросив врахувати його зауваження щодо порядку розподілу дотацій.

"ДФС повинна розробити три найважливіші документи, щоб запрацював цей порядок. Перший - це форма заяви про включення до реєстру одержувачів дотацій, другий - порядок ведення реєстру одержувачів дотацій, третій - доповнення до декларації про сплату ПДВ", - сказав він в процесі засідання уряду.

Він також заявив, що в порядку повинно бути прописано обмеження щодо 50% виплат в межах цієї суми на дотування птахівництва.

"Перше, що ми просили - це рівномірний розподіл по місяцях асигнувань, друге ми домовлялися обмежити до 50% виплату від всієї бюджетної дотації птахівництву. Цього вистачить цілком, і я думаю, що це повинно бути відображено в цих порядках", - зазначив він.

Гройсман доручив доопрацювати технічні правки щодо порядку розподілу дотацій до кінця поточного тижня.

Прем'єр уточнив, що аналогічна робота буде проведена щодо затвердження порядку на підтримку сільгоспмашинобудування. Він висловив надію, що порядок розподілу коштів за цією програмою буде затверджений на наступному засіданні уряду.

Як відомо, з 4 млрд грн прямих дотацій 2 млрд грн планувалося направити на птахівництво. Одним з найбільших гравців на ринку м'яса птиці є "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба"). Компанія належить Юрію Косюку, який працював першим заступником Адміністрації президента з липня до вересня 2014 року.

 

Джерело: "Економічна правда".

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create