Рік вільної торгівлі України з ЄС: експорт до Євросоюзу зріс на 3,7%

Рік вільної торгівлі України з ЄС: експорт до Євросоюзу зріс на 3,7%

У 2016 році, з початком тимчасового застосування Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, український експорт до Євросоюзу зріс на 3,7%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, повідомляє Представництво ЄС в Україні.

"І навіть попри те, що це зростання поки залишається незначним, воно свідчить, що Угода, а особливо створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), приносить-таки користь Україні", - йдеться у повідомленні.

У 2016 році, після двох років падіння торгівлі через зовнішню агресію, глобального зниження цін на сировину та потужної економічної кризи, експорт з України до ЄС знову почав зростати – до 3,7% (загалом до $13,5 млрд.).

Ці процеси варто розглядати на фоні чинного скорочення експорту з України до решти країн світу (за винятком ЄС) – на 8,9%.

Експорт до Росії й надалі знижувався доволі різко – на 25,6% – переважно через заходи, які ввела Росія проти України з метою обмеження торгівлі.

ЄС наразі є найбільшим партнером України з експорту: його частка склала 37,1% загального експорту України у 2016 році (експорт з України до Росії, натомість, становить лише 9,9% від загальних обсягів).

Якщо враховувати також показники імпорту, загальний рівень торгівлі між Україною та Євросоюзом зріс на 8,1%.

Нагадаємо, угода про ЗВТ між ЄС і Україною тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року, хоча її досі остаточно не ратифікували Нідерланди.

 

Джерело: "Економічна правда".

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create