Як виросли ціни на продукти в лютому

Як виросли ціни на продукти в лютому

У лютому 2017 р. в Україні зросли ціни на продукти харчування, в основному - за рахунок фактора сезонності. Про це свідчать результати моніторингу, проведеного УКАБ.

Так, вартість овочів борщового набору, за винятком цибулі, зросла на 5%.

Рання весна і зміцнення гривні призвели до незначного зниження цін на цибулю та яблука на 5 і 2% відповідно. На яловичину і свинину ціни зросли на 5 і 4% відповідно, однак варто зазначити, що початок посту в кінці лютого скоротив попит на м'ясо. Вартість курятини не змінилася і залишилася на рівні попереднього місяця.

Загалом вартість продуктів переробки зросла через збільшення виробничих витрат (підвищення тарифів на електроенергію) і скорочення пропозиції на ринку (для гречки і цукру).

"У березні очікується продовження висхідного цінового тренду на овочі та фрукти під впливом фактору сезонності. Вартість масла, цукру, гречки і хліба в березні може зрости ще на 4-6% під впливом підвищення тарифів на електроенергію і зниження рівня запасів.

Що стосується продукції тваринництва, то в березні можна очікувати зниження цін на 5-7%. Передумовами для розвитку цього цінового тренду є наступ посту, що знижує попит на продукцію, і початок сезонного збільшення виробництва молока", прокоментував експерт аграрних ринків УКАБ Євген Дворник.

 

Джерело: bigmir.net.

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create