«Мінімалку» в Україні пропонують підняти до 5000 гривень

«Мінімалку» в Україні пропонують підняти до 5000 гривень

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6217, яким пропонується збільшити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6217 «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян)». Про це інформують на сайті Парламенту.

«З метою покращення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення реальних доходів і життєвого рівня громадян, а також для створення імпульсу прискореного розвитку економіки на основі внутрішнього платоспроможного попиту пропонується з 1 жовтня 2017 року встановити такий розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі – 5 000 гривень, у погодинному розмірі – 30,21 гривні», – йдеться у коментарі до законопроекту.

Депутати зауважили, що запропонований законопроект є особливо актуальним, враховуючи зростання рівня споживчих цін за останні 3 роки на 90%, а також багатократне підвищення комунальних тарифів та вартості енергоносіїв – невід’ємних складових споживчого кошика кожного українця.

Раніше віце-прем'єр міністр Павло Розенко, відповідаючи на питання про перспективи збільшення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, заявив, що у Мінфіні не мають права «дозволяти собі емоції», інформує Zaxid.net.

«Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 тис. грн. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 тис. грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 тис. грн. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу», – заявив Розенко і додав, що остаточні підсумки такого впливу зростання мінімальної заробітної плати на економіку у міністерстві отримають в квітні.

«Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати», – зазначив він.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що підвищувати мінімальну зарплату у 2017 році більше не будуть (на сьогодні – це 3200 грн).

 

Джерело: портал «Твоє Місто».

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create