Мінімальний розмір допомоги по безробіттю застрахованих осіб, страховий стаж яких становив не менше шести місяців, збільшився на 120 гривень.

Про це свідчить постанова правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття від 19 січня №132, передають "Українські Новини".

Ця норма стосується застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації в центрі зайнятості, становив не менше 6 місяців.

Такі громадяни мають право на одержання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від розміру заробітної плати з останнього місця роботи, страхового стажу й причини звільнення, однак не може бути менше, ніж 1 280 гривень.

При цьому максимальний розмір допомоги з безробіття не може перевищувати чотириразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що наразі становить 6 400 гривень.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом 2 років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 720 календарних днів.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив бюджет Фонду загальнодержавного державного соціального страхування на випадок безробіття з доходами 10,5 млрд гривень і видатками 10,3 млрд гривень на 2017 рік.

Резерв коштів для виплати допомоги з безробіття становить 176,3 млн гривень.

 

Джерело: "Економічна правда".